Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
keshilla kujdesi per lekuren gjate agjerimit - Sonar | Korean Skincare

Këshilla për një rutinë të shëndetshme të kujdesit ndaj lëkurës gjatë agjërimit

Agjërimit është një praktikë e rëndësishme shpirtërore për miliona muslimanë në mbarë botën. Gjatë këtij muaji të shenjtë, shumë individë rregullojnë rutinën e tyre të përditshme, duke përfshirë regjimin e kujdesit të lëkurës. Agjërimi, mund të ketë ndikim në lëkurë, duke e bërë të rëndësishme kujdesin për të gjatë kësaj kohe. Në këtë postim, ne do të shqyrtojmë disa këshilla për të mbajtur një rutinë të shëndetshme të kujdesit të lëkurës gjatë Ramazanit me produkte koreane për kujdesin e lëkurës.

Hidratoni lëkurën gjatë Ramazanit
Hidratimi është thelbësor gjatë Ramazanit, veçanërisht kur bëhet fjalë për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Pini shumë ujë gjatë orëve kur mundeni dhe merrni parasysh përdorimin e produkteve hidratuese si esencat e fytyrës, tonerët dhe hidratuesit për të ndihmuar në rimbushjen e barrierës së lagështisë së lëkurës suaj.

Pastrim i butë gjatë agjërimit
Pastrimi i lëkurës tuaj është i rëndësishëm për të hequr papastërtitë, vajin dhe grimin, por është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm. Përdorni një pastrues të butë, që nuk do ta thajë lëkurën tuaj dhe shmangni pastrimin ose përdorimin e eksfoliantëve të ashpër që mund të irritojnë lëkurën tuaj.

Mbrojtje nga dielli
Edhe nëse e kaloni pjesën më të madhe të kohës në ambiente të mbyllura gjatë Ramazanit, është ende e rëndësishme të mbroni lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme UV të diellit. Aplikoni një krem kundër diellit me spektër të gjerë përpara se të dilni jashtë dhe aplikojeni përsëri çdo dy orë nëse jeni jashtë për një periudhë të gjatë kohore.

Produkte ushqyese
Agjërimi mund të çojë në mungesë të ushqyesve dhe vitaminave, të cilat mund të ndikojnë në shëndetin e lëkurës tuaj. Merrni parasysh përfshirjen e produkteve ushqyese për kujdesin e lëkurës si serumet, vajrat dhe maskat që mund t’ju ndihmojnë t’i siguroni lëkurës suaj lëndët ushqyese që i nevojiten për të qëndruar e pastër, e shëndetshme dhe rrezatuese.

Shmangni grimin e rëndë
Mund të jetë tunduese të vendosni grim të rëndë por është shumë e rëndësishme që lëkura juaj të marrë frymë. Ju sugjerojmë të zgjidhni një grim të lehtë ose anashkaloni atë fare dhe përqendrohuni në mbajtjen e një rutine të shëndetshme për ta mbajtur lëkurën tuaj të duket më e mirë.
Zëvendësoni fondatinat me kremra BB. Në vend të një buzëkuqi të rëndë, aplikoni balsam buzësh. Ne ju rekomandojmë të kontrolloni pasi ato vijnë në një sërë nuancash.

Mbajtja e një rutine të shëndetshme të kujdesit të lëkurës gjatë Ramazanit mund të ndihmojë që lëkura juaj të mbetet e shëndetshme dhe rrezatuese gjatë gjithë muajit të shenjtë. Duke qëndruar të hidratuar, duke përdorur produkte të butë pastrimi, duke mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli, duke përdorur produkte ushqyese dhe duke shmangur grimin e rëndë, ju mund ta ndihmoni lëkurën tuaj të duket dhe të ndjehet më së miri.

Nuk jeni i sigurt se ku të filloni me K-beauty? Na shkruani dhe ne do t’ju dërgojmë disa rekomandime të personalizuara.

Tags

Lini një Përgjigje

3 persona po shohin produktin