Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++

Spf me filtra fizikë

(3 shqyrtime nga klientë)

2,100L

Mbrojtja nga dielli dhe hidratimi i vazhdueshëm janë çelësi për të parandaluar plakjen e parakohëshme.

Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++

• Përmban 5-fish acid hyaluronic
• Qetëson dhe hidraton lëkurën e dëmtuar nga UV
• Grimcat me madhësi jo nano nuk grumbullohen në trup
• Uji dhe djersa nuk zbehin efektin e tij
• Në saj të cica* rigjeneron lëkurën e dëmtuar.

Për një pamje rifreskuese dhe përfundim matt!
Për të gjitha llojet e lëkurës.

* Cicaluronic është një formulë ekskluzive e studiuar dhe zhvilluar nga #mizon

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Mbrojtes nga dielli Zbut Formulimi: Krem Përbërësit kryesorë: Centella Asiatica Hyaluronic Acid Formati: 50 ml Kategorite: Taget:
Mizon Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++
2100L
Cmimi(Sasia) : 2100L (1 cope)

Një kombinim që: hidraton, mbron nga dielli, rigjeneron dhe qetëson lëkurën e dëmtuar.

Kush mund ta përdori?

• Personat që duan një krem mbrojtës që krijon mbrojtje sapo e vendos në lëkurë.
• Personat që duan një krem të sigurt, përbërësit e të cilit nuk akumulohen në trup.
• Për personat që i duan aktivitet sportive dhe duan një krem që të jetë rezistent dhe të mos i zbehet efekti nga djersa ose uji.
• Personat që duan produkte me përbërës natyral.
• Personat që duan një krem me efekt matt, që nuk ka efekt ngjitës në lëkurë.

Pra të gjithë mund ta përdorni!

Por cfarë e bën të veçantë këtë krem? Jua themi ne!

cicaluronic line formula in text

Centella Asiatica – e quajtur ndryshe “bima e tigrit”, për shkak të tendencës që kanë tigrat për të fërkuar plagët e tyre dhe të shërohen prej tij. Është një bimë që zbut lëkurën sensitive dhe problematike.

Hyaluronic acid – është një ingredient që ekziston në lëkurën tonë dhe shërben për të hidratuar dhe rigjeneruar lëkurën.

product ingredients including centella siatica, 5 fold hyaluronic acid, aloe soothing & calming, herbs moisturizing,cucumber supplies moisture

Non-Nano

Duke i bërë përbërësit “jo nano” do të thotë që grimcat nuk janë aq të vogla sa të depërtojnë në lëkurë por qëndrojnë në sipërfaqe dhe veprojnë si mbrojtës fizik nga dielli. Kjo është më e sigurt dhe e shëndetshme për trupin tuaj.

image demonstration of nano and Non-Nano difference on sunblock
Manufacturer

Color

,

Ingredients

Cyclopentasiloxane, Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Polymethylsilsesquioxane, Zinc Oxide (CI 77947), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Titanium Dioxide (CI 77891), C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Chlorella Vulgaris Extract,Borago Officinalis Extract,Centaurea Cyanus Flower Extract,Chamomilla Recutita (Matricaria)Flower/Leaf Extract,Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract,Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower, Salvia Sclarea (Clary) Extract,Camellia Sinensis Leaf Extract,Centella Asiatica Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Sodium Hyaluronate,Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer,Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Disteardimonium Hectorite,Magnesium Sulfate,Isoamyl p-Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer,Glucose, Aluminum Hydroxide,Stearic Acid,Caprylyl Glycol,Fructooligosaccharides,Fructose,Glyceryl Caprylate,Dimethicone, Silica Dimethyl Silylate,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate Crosspolymer,Hydrolyzed Glycosaminoglycans,Citric Acid,Benzyl Glycol,Sodium Benzoate,Potassium Sorbate, Fragrance (Parfum).

3 vleresime per Mizon Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++

  1. Fiorela

    Nuk le te bardhe ne lekure, un e perdor bashke me kolagjenin dhe jam shume e kenaqur.

  2. Mimi

    shume i mire por me duket sikur do nje hidratues poshte, te pakten lekura ime e do

  3. Stela

    Ja bera dhurate nje shoqes time dhe kur pashe sa mire i rrinte asaj mora dhe per vete, duhet ta kisha provuar vete njehere lol

Shto nje vleresim
3 persona po shohin produktin