Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket SPF Serume Syte Hidratues Maska Trajtime Lares Toner/Essence Eksfoliant Shampo Kozmetike Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set
Mizon

Mizon Skin Power Beauty Essence

Esencë antirrudhë

3,500L

E përkryer për të gjithë ata që kanë nevojë për një glow up !

Ky produkt i mrekullueshëm është i përbërë nga  përzierja e galactomyces, niacinamidit dhe adenozinës.

Njollat, lëkura e varur, dehidratimi dhe problemet e tjera të lëkurës, përmirësohen dukshëm me shtimin e kësaj essence në rutinën tuaj.

Problematikat që zgjidh: Forcon barrieren Hidraton Pore Rrudha Zbardh Zbut Formulimi: Teksture ujore Përbërësit kryesorë: Galactomyces Fermentet Filtrate Hyaluronic Acid Niacinamide Formati: 210 ml Kategorite:

TE GJITHA PRODUKTET E SHITURA

Skin Power Original First Essence bazohet në një komponent inovativ – 94,5% galactomyces ferment (enzimë maja).

I pasur me minerale dhe vitamina, esenca i jep lëkurës së fytyrës butësi, vitalitet, kompleksi i vajrave esencialë natyralë ka një efekt anti-inflamator dhe tonifikues, lufton aknet, ndërsa niacinamidi dhe adenozina hidratojnë dhe ndriëojnë lëkurën, duke përmirësuar rrudhat e holla të mimikës dhe parandaluar krijimin e të tjerave.

Po çfarë është galactomyces?

Galactomyces, i cili së pari fitoi popullaritet në Japoni, është në fakt një lloj kërpudhe! Për herë të parë u zbulua në fabrikat e birrës kur ata gjetën se prodhuesit e moshuar kishin duar të lëmuara dhe pa rrudha.
Hulumtimi eventual i hirit të fermentuar çoi në zbulimin e galaktomices dhe që atëherë, ai ka qenë një element kryesor në shumë tonerë dhe esenca japoneze dhe koreane.

Përdorimi i një eliksiri të serumit ndihmon në pastrimin e fytyrës nga qelizat e vdekura dhe reduktimin e poreve, rregullon ekuilibrin e pH të lëkurës dhe përmirëson përthithjen e produkteve të tjera.

Në përmbajtje ka edhe:
• Niacinamide – Zvogëlon poret dhe përmirëson teksturën e lëkurës.
• Adenosine – Përmirëson linjat e holla dhe rrudhat e mimikës.
• Hyaluronic Acid – Hidraton në thellësi lëkurën.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës!

Cruelty Free
Pa parabene, alkool, sulfate

Brand

Përbërës

Galactomyces Ferment Filtrate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Water, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Carbomer, Xanthan Gum, Tromethamine, Trehalose, Cananga Odorata Flower Oil, PelargoniumGraveolens Flower Oil, Coptis Chinensis Root Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Juniperus Mexicana Oil, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Sodium Hyaluronate, Coriandrum Sativum (Coriander) Fruit Oil, Biosaccharide Gum-4, Caprylic/Capric Triglyceride, Phosphatidylcholine, Ceramide NP, Glycine, Glutamic Acid, Serine, Lysine, Alanine, Arginine, Threonine, Proline

Color

Formati

210 ml

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Skin Power Beauty Essence”
4 persona po shohin produktin
Keshille Skincare? Na shkruaj!