Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
eyepatches - Sonar | Korean Skincare

Oh, eyepatches… (ngjitëset e syve)

Ju mund të keni një rutinë të shkëlqyer të kujdesit të lëkurës, por një gjë e ndërlikuar, është se është e vështirë të trajtosh çdo pjesë të fytyrës në mënyrën e duhur.
Zona poshtë syve tanë është një demonstrim i shkëlqyeshëm i asaj që nënkuptojmë. Ajo është shumë më e hollë se çdo pjesë tjetër e fytyrës suaj – në fakt, është lëkura më e hollë që keni në të gjithë trupin tuaj – por ne priremi ta trajtojmë atë në të njëjtën mënyrë si pjesa tjetër e fytyrës.

Shtoni eyepatches! Janë mënyra më e lehtë për të trajtuar zonën nën sy, dhe nëse nuk jeni tashmë një fans, do të bëheni së shpejti. Ja pse:

1. Hidratim dhe lagështi
Ngjitëset e syve shpesh përmbajnë përbërës hidratues dhe shtojnë lagështinë që mund të ndihmojnë në rimbushjen e lëkurës rreth syve. Ato janë krijuar për të dhënë doza të përqendruara hidratimi, duke ndihmuar në reduktimin e thatësisë, linjave të holla dhe rrudhave.

2. Ftohës dhe qetësues
Ngjitëset e syve shpesh kanë një efekt ftohës në lëkurë, gjë që mund të ndihmojë në reduktimin e fryrjes, inflamacionit dhe acarimit rreth syve. Ato mund të ofrojnë një ndjesi freskuese dhe të lehtësojnë sytë e lodhur.

3. Reduktimi i rrathëve të zinj
Disa ngjitëse sysh përmbajnë përbërës si vitamina C, niacinamide ose peptide, të cilat mund të ndihmojnë në ndriçimin e zonës nën sy dhe zvogëlimin e shfaqjes së rrathëve të zi. Ato mund të funksionojnë duke përmirësuar qarkullimin e gjakut, duke forcuar lëkurën ose duke reduktuar pigmentimin.

4. Antirrudhë
Eyepatches me përbërës si kolagjeni, retinoli ose acidi hialuronik që mund të ndihmojnë në përmirësimin e shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave. Këta përbërës nxisin prodhimin e kolagjenit, rrisin elasticitetin dhe ofrojnë një efekt mbushës në lëkurë.

5.Relaksimi dhe vetë-kujdesi
Aplikimi i ngjitëseve për sytë si pjesë e rutinës suaj të kujdesit të lëkurës mund të sigurojë një përvojë relaksuese dhe përkëdhelëse. Një ritual qetësues që ju ndihmon të relaksoheni.

Keni nevojë për më shumë nxitje për të provuar eyepatches për sytë? Ata janë gjithashtu në mënyrë fenomenale për t’ju bërë të ndiheni më pak të stresuar. Dhe, sinqerisht, me gjendjen e gjërave, të gjithëve do na bënte mirë të dukeshim pak më të relaksuar.

Tags

Lini një Përgjigje

5 persona po shohin produktin