Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket SPF Serume Syte Hidratues Maska Trajtime Lares Toner/Essence Eksfoliant Shampo Kozmetike Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set
mizon wallpaper - Sonar | Korean Skincare

Mizon – Beauty Lab

Mizon
Nëse jeni duke kërkuar për një antidot, për të gjitha problemet tuaja të lëkurës, Mizon është një markë e shkëlqyer K-beauty për të filluar. Këtu është gjithçka që duhet të dini për këto produkte koreane për kujdesin e lëkurës me performancë të lartë dhe përbërës natyral.

A është Mizon një markë e mirë koreane?
Mizon ka qenë tashmë në treg për më shumë se 15 vjet. Është një nga markat më të njohura të K-beauty me mbi 300 çmime që brandi ka fituar ndër vite.

Çfarë është Mizon?
Mizon u krijua nga bashkëpunimi i një grupi shkencëtarësh dhe studiuesish nga kompanitë më prestigjioze të bukurisë në Korenë e Jugut. Qëllimi i tyre ishte të krijonin kujdes të përballueshëm për të gjithë, të formuluar me përbërës të klasit të parë. Mizon përdor kërkime metodike që ndryshojnë lojën për të krijuar disa nga risitë tona më të dashura për kujdesin e lëkurës.

Çfarë e bën Mizon Special?
Mizon fillon me shkencën dhe përdor përbërësit më të mirë dhe më efektivë. Ata besojnë në formulime të përbërësve të veçantë për t’u siguruar që lëkura juaj të ketë vlerën maksimale.
Kjo markë koreane e bukurisë u fokusua tërësisht në krijimin e kujdesit korean të lëkurës duke përdorur kërkime dhe teknologji inovative. Emblema e markës së produkteve të kujdesit të lëkurës është ajo me bazë mucine kërmilli dhe linja e kujdesit të lëkurës me kolagjen,linja që e pozicionuan Mizon në një pozicion të fortë në treg, në mbarë botën.

Me filozofinë e vazhdueshme të ofrimit të produkteve me ingredient të butë dhe jo irritues të kujdesit të lëkurës për klientët e tyre, nuk ka dyshim se kjo markë është e dashur nga shumë adhurues të K-Beauty.

A janë produktet e kujdesit të lëkurës Mizon të mira për plakjen dhe lëkurën e maturuar?
Nëse jeni të shqetësuar për plakjen e parakohshme ose keni nevojë të krijoni rutina të lëkurës për lëkurë të maturuar, duhet me patjetër të provoni disa nga best seller te Mizon. Hidhi një sy:

Mizon Peptide 500 – i fortifikuar me 45% peptide do të lëmojë rrudhat tuaja dhe do ta mbajë lëkurën tuaj më të shëndetshme. Peptidet janë përgjegjëse për stimulimin e rinovimit të qelizave të lëkurës. Për gamën e plotë të kujdesit të lëkurës me peptide, klikoni këtu.

Mizon Collagen 100 – Këtu do të gjeni 90% kolagjen detar dhe një shumëllojshmëri ekstraktesh natyrale. Ky është një serum i përqëndruar dhe i pasur dhe restaurues, formula është një përbërës i fuqishëm, i përdorur për të freskuar dhe rivendosur shkëlqimin e humbur të lëkurës tuaj. Për të parë linjën e plotë të kolagjenit kliko Collagen Line dhe për të parë produktet që kanë kolagjen kliko këtu.

Ampulë intensive Mizon Snail Repair
që përmban 80% ekstrakt filtrati të sekretimit të kërmillit, ampula e përqëndruar zbut linjat e imët dhe i sjell lëkurës qëndrueshmëri.Për të parë linjën e plotë me ekstrakt kërmilli kliko Snail Line dhe për të parë produktet që kanë ekstrakt kërmilli kliko këtu.

Oh, dhe mos harroni të na ndiqni në Instagram @sonar.al për të qenë të përditësuar me të gjitha produktet që janë aktualisht në trend.

A teston Mizon te kafshët?
Jo! Mizon është një markë e bukur K-Beauty që zhvillon produkte për kujdesin e lëkurës që janë cruelty free. Kozmetika e markës mund të përmblidhet si një linjë kujdesi për lëkurën, e mbushur me përbërës që japin efekte të dukshme përmirësimi të lëkurës, duke kombinuar lëndët e para dhe teknologjitë më të mira.

Krijoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës me Sonar
Nëse jeni të interesuar të zbuloni produkte të tjera të njohura K-Beauty, shikoni të gjitha markat që kemi këtu. Dhe mos harroni se gjithmonë mund të na kontaktoni ose të kontrolloni blogun tonë për këshillat më të mira për kujdesin e lëkurës.

Faleminderit Mizon

 

View this post on Instagram

A post shared by SONAR – Finest Korean Skincare & Cosmetics (@sonar.al)

Tags

Lini një Përgjigje

3 persona po shohin produktin
Keshille Skincare? Na shkruaj!