Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
maskat e nates - Sonar | Korean Skincare

Pse duhet të shtosh në rutinën tënde një maskë nate?

Kremrat ose maskat e natës janë bërë gjithnjë e më të popullarizuara vitet e fundit dhe kjo për shumë arsye. Këtu janë disa arsye pse janë aq të rëndësishme:

Hidratim intensiv: Maskat e natës natës shpesh formulohen për të siguruar hidratim intensiv të lëkurës gjatë gjumit. Ata janë më të dendur dhe më të koncentruar se hidratuesit e zakonshëm dhe mund të ndihmojnë në ushqimin dhe riparimin e barrierës së lëkurës.

Riparimi i lëkurës: Ndërsa ne flemë, lëkura jonë riparohet nga dëmtimet e shkaktuara nga faktorët mjedisorë si ndotja dhe rrezet UV. Kremrat e maskave të natës mund të ndihmojnë në përmirësimin e këtij procesi duke i siguruar lëkurës lëndët ushqyese të nevojshme dhe hidratimin që i nevojitet për t’u riparuar vetë.

Përfitimet kundër plakjes: Disa kremra maskash nate përmbajnë përbërës kundër plakjes si retinoli, peptide, collageni i cili mund të ndihmojë në zvogëlimin e shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave me kalimin e kohës. Këta përbërës funksionojnë më mirë kur aplikohen gjatë natës, pasi mund ta bëjnë lëkurën më të ndjeshme ndaj dritës së diellit.

Zbusin dhe qetësojnë: Kremrat e maskave të natës mund të ndihmojnë gjithashtu në zbutjen dhe qetësimin e lëkurës së irrituar ose të përflakur. Ato mund të përmbajnë përbërës të tillë si centella asiatica, aloe vera ose ekstrakte bimore, të cilët kanë veti anti-inflamatore dhe mund të ndihmojnë në reduktimin e skuqjes dhe acarimit.

Përmirësimi i strukturës së lëkurës: Përdorimi i rregullt i një maskë nate mund të ndihmojë në përmirësimin e strukturës dhe pamjes së përgjithshme të lëkurës. Mund të ndihmojë në ndriçimin e lëkurës, zvogëlimin e hiperpigmentimit dhe barazimin e tonit të lëkurës.

Në përgjithësi, kremrat e maskave të natës mund të jenë një shtesë e rëndësishme në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës, veçanërisht nëse keni lëkurë të thatë ose të maturuar. Ato mund të ndihmojnë në sigurimin e hidratimit intensiv, riparimin dhe zbutjen e lëkurës dhe përmirësimin e strukturës dhe pamjes së përgjithshme të lëkurës. Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një krem maskë nate që i përshtatet llojit dhe nevojave të lëkurës tuaj.

Tags

Lini një Përgjigje

5 persona po shohin produktin