Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Peptide Ampoule Cream

Krem hidratues antirrudhë

2,000L

Përmirësoni elasticitetin e lëkurës dhe mbroni lëkurën nga plakja e parakohshme dhe formimi i rrudhave me këtë krem me peptide. Tripeptidi i bakrit-1 është një peptid natyral që mund të gjendet në trupin e njeriut. Përmirëson elasticitetin dhe tonifikon lëkurën duke ulur thellësinë e rrudhave dhe linjat e imëta.

• Trajton rrudhat
• Përmirëson elasticitetin e lëkurës
• Forcon lëkurën
• Ruan barrierën e lëkurës
• Zbut strukturën e lëkurës

Mizon Peptide Ampoule Cream
2000L
Cmimi(Sasia) : 2000L (1 cope)

Mizon Peptide Ampoule Cream një krem i shkëlqyer për kujdesin efektiv dhe të butë të lëkurës së thatë dhe të lodhur. Kompleksi i përbërësve aktivë dhe ekstrakteve natyrale kanë një efekt lifting dhe ndihmojnë që rrudhat të jenë më pak të dukshme.
Për të rivendosur balancën e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe për të ruajtur ekuilibrin ujë-lipid, acidi hialuronik është përfshirë në formulë. Kombinimi i ekstrakteve të rrënjës së irisit, mjedrës dhe farës së bajames së ëmbël do të zbusë zonat e thata të lëkurës, do të përshpejtojë proceset e rigjenerimit të lëkurës. Kremi do t’i sigurojë lëkurës butësi dhe hidratim të mëndafshtë, rikthen elasticitetin dhe përmirësimin e rrudhave të mimikës. Produkti është bërë nga përbërës hipoallergjikë të cilësisë së lartë, pa parabenë dhe ngjyra artificiale, kështu që është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Përbërës

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, Cyclohexasiloxane, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Vinyl Dimethicone, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Palmitic Acid, Ethylhexylglycerin, Stearic Acid, Adenosine, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Disodium EDTA, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Coptis Japonica Root Extract, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Iris Florentina Root Extract, Biosaccharide Gum-1, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Beta-Glucan, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Linalool

Color

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Peptide Ampoule Cream”
2 persona po shohin produktin