Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Joyful Time Mask Jeju [Camellia]

Maske hidratuese

250L

Maskë emulsioni vaji që rigjallëron lëkurën me energjinë vitale të Jeju Yellow Complex™ dhe energjinë ushqyese të vajit të Camellia.

-Balancues i lagështisë
-Përmirëson strukturën e lëkurës
-Forcon teksturën e lëkurës
-Ushqen dhe hidraton

Mizon Joyful Time Mask Jeju [Camellia]
250L
Cmimi(Sasia) : 250L (1 cope)

Përbërësit kryesorë aktivë:

Panthenol: I njohur gjithashtu si provitamina B5, ka veti qetësuese dhe hidratuese të lëkurës, duke ndihmuar në ruajtjen e shëndetit dhe pamjes natyrale të lëkurës.
Ekstrakt i farës Camellia Japonica OT: Ky ekstrakt mund të përmbajë antioksidantë dhe lëndë ushqyese të dobishme për lëkurën, me potencialin për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë dhe për të ndihmuar në përmirësimin e strukturës dhe pamjes së lëkurës.
Ekstraktet e bimëve: Brassica Campestris (Rapese), Taraxacum Officinale (luleradhiqe), Chaenomeles Sinensis dhe Citrus Unshiu kanë potencialin të ofrojnë përfitime antioksiduese, anti-inflamatore dhe qetësuese për lëkurën, duke ndihmuar në ruajtjen e shëndetit të lëkurës.

Kujt i përshtatet:

Lëkura e thatë: Për shkak të aftësisë intensive hidratuese të ofruar nga përbërës të tillë si hialuronati i natriumit dhe pantenoli, kjo maskë mund të jetë e dobishme për njerëzit me lëkurë të thatë, duke ndihmuar në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit.
Lëkura e lodhur ose pa jetë: Ekstrakti OT i farës Camellia Japonica dhe ekstraktet e bimëve antioksidante, të tilla si Brassica Campestris (Rapeseed) dhe Citrus Unshiu, mund të ndihmojnë në rigjallërimin dhe rigjallërimin e lëkurës së lodhur ose të shurdhër.
Lëkurë normale ose e kombinuar: Duke pasur parasysh gamën e larmishme të përbërësve, kjo maskë mund të përshtatet për njerëzit me lëkurë normale ose të kombinuar, duke siguruar hidratim dhe përfitime të shumta të kujdesit të përditshëm të lëkurës.

Si të përdorni:

Hapni paketimin, vendoseni maskën në fytyrë. Lëreni maskën për 10-20 minuta. Hiqeni me kujdes dhe masazhoni butësisht serumin e mbetur në lëkurë.

Brand

Color

Përbërës:

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydroxyacetophenone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylyl Glycol, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Phytate, Sodium Hyaluronate, Camellia Japonica Seed Oil, Panthenol, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Tocopherol

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Joyful Time Mask Jeju [Camellia]”
5 persona po shohin produktin