Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
-22%
Mizon

Mizon Goodbye Blemish Soothing Gel Cream

Çmimi origjinal qe: 2,300L.Çmimi i tanishëm është: 1,790L.

Lëkura mikse, lëkura të yndyrshme ose me akne?! Ne e dimë se sa e vështirë mund të jetë të gjesh hidratuesin tënd të përsosur, por mos ki frikë. Mizon i ka shtuar linjës së saj Goodbye Blemish këtë xhel hidratues jo-komedogjen, të lehtë, që përthithet shpejt, që është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

• Qetëson dhe përthan aknet
• Balancon yndyrën e tepërt
• Nuk bllokon poret
• I përshtatshëm edhe për lëkurë sensitive

Tipi i lëkurës: Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Akne Forcon barrieren Qetëson Yndyra e tepert Formulimi: Xhel Përbërësit kryesorë: BHA Niacinamide Tea Tree Lupeol Panthenol Formati: 55 ml Kategorite:
Mizon Goodbye Blemish Soothing Gel Cream
1790L
Cmimi(Sasia) : 1790L (1 cope)

Goodbye Blemish Soothing Gel Cream është i formuluar posaçërisht për të zbutur irritimin dhe parehatinë që shpesh vijnë me shpërthimet e puçrrave, duke ndihmuar në ribalancimin e lëkurës dhe për të siguruar një shtresë hidratimi. Dëshironi një këshillë profesionale? Mbajeni në frigorifer për ta vendosur në lëkurë të ftohtë. Struktura e tij xhel ndihet super e freskët në lëkurë, veçanërisht nëse jeni duke përjetuar acarim të shkaktuar nga puçrrat, dielli ose thjesht nga stili juaj stresues i jetesës (ne e dimë se si shkon!).

Formula e tij përmban niacinamide dhe pro-vitaminë B5 (panthenol), të cilat janë perfekte për të parandaluar shfaqjen e pikave të zeza, për të ndriçuar lëkurën dhe për të forcuar barrierën e saj. Është gjithashtu i formuluar me BHA (acid salicilik), ekstrakt i pemës së çajit – i cili ka veti antibakteriale që ndihmojnë në balancimin e prodhimit të sebumit – dhe lupeol, i cili ndihmon në reduktimin e inflamacionit. Na pëlqen fakti që përmban gjithashtu argininë për të hidratuar lëkurën dhe për të nxitur qarkullimin e qelizave.

Ky xhel kremi balancues është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo tipologji lëkure të prirur ndaj akneve.

Përbërës

Water, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Niacinamide, Glycerin, Methyl Gluceth-20, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Diethoxyethyl Succinate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Arginine, Acrylates/C10-30Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, SalixAlba (Willow) Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Biosaccharide Gum-1, Oligopeptide-191, Copper Tripeptide-1, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Ethylhexylglycerin, Alanine, Serine, Glutamic acid, Glycine, Hydrogenated Lecithin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Glucose, Hexapeptide-61 dimer, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Lupeol

Color

,

Brand

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Goodbye Blemish Soothing Gel Cream”
2 persona po shohin produktin