Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Real Vitamin C Ampoule

Serum me Vitamin C 19%

(3 shqyrtime nga klientë)

3,400L

Original Skin Energy
Restart your Skin!

Lëkura e dëmtuar, me njolla, me pore dhe hiperpigmentim mund të rikthehet sic ishte!

Përdorimi I Vitaminës C është bërë një must tanimë për 2 arsye :
Së pari, për të rikthyer lëkurën e shëndetshme pas dëmtimeve kryesisht nga dielli.
Së dyti, për të nxitur prodhimin e kolagjenit .

Por Vitamina c nuk bën vetëm kaq!
Ajo ju ndihmon me :

• Minimizimin e poreve
• Përmirësimin e tonit të lëkurës
• Lufton hiperpigmentimin
• Zbeh njollat dhe shenjat në lëkurë
• Nxit prodhimin e kolagjenit
• Rikthen shkëlqimin dhe vitalitetin në fytyrën tuaj

Problematikat që zgjidh: Njolla Pore Rigjeneron Zbardh Formulimi: Serum Përbërësit kryesorë: Alpha Arbutin Vitamin C Formati: 30 ml, 4.5 gr SKU:8809663751449 Kategorite: Taget:
Mizon Real Vitamin C Ampoule
3400L
Cmimi(Sasia) : 3400L (1 cope)

Po cfarë e bën të vecantë Mizon Real Vitamin C?

Përmban 19% Vitamin të pastër C dhe 0 % ujë. Formulë e përqëndruar dhe teksturë e butë që absorbohet lehtësisht nga lëkura. Një formulë e studiuar për 10 vite nga shkencëtaret për të prodhuar një ampulë fantastike.

Fitues i disa cmimeve prestigjozeve:

Real Vitamin C Ampoule Two Faces Before After Image
Real Vitamin C Ampoule Face Before After Image
Real Vitamin C Ampoule Nose Before After Image

Si përdoret ampula e Vitamin C ?

Pasi keni larë fytyrën , gjëja e parë që vendoset është Vitamin C. Aplikoni 2-3 pika dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë.

Në rast se keni lëkurë shumë të ndjeshme dhe ndjeni djegje në lëkurë bashkoheni me nje krem hidratues.

Rekomandohet të përdoret në mëngjes ( gjithmonë me spf) dhe në darkë.

TIPS:

Vitamina C është e ndjeshme ndaj dritës ose oksidohet dhe humbet efektivitetin e saj kur ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Rekomandohet në temperaturë nën 30 gradë .

Mos e bashkoni me produktet që përmbajnë retinol ( Vitamin A) dhe niaciamide.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients

Propanediol, Propylene Carbonate, Ascorbic Acid, 2,3-Butanediol, Dimethyl Isosorbide, Arbutin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Limonene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Adenosine

Format

30 ml/ 1.01 fl.oz

Formulimi

Përbërësit kryesorë

,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

3 vleresime per Mizon Real Vitamin C Ampoule

 1. user Avatar image

  Era

  Un kam 2 jave qe po e perdor dhe te them te verteten jam e surprizuar. Lekura e fytyres ka filluar te jete me e shndritshme dhe e paster. Une personalisht e aplikoj ne darke me gurin gua sha dhejam vertete shume e kenaqur. Nje must tani per rutinen time.

 2. user Avatar image

  Anxhela

  Ky serumi eshte nje nga me te miret qe kam provuar, pash nje ndryshim ne lekuren time qe ne ditet e para te perdorimit.

 3. user Avatar image

  Eva

  Me e mira qe kam provuar nga vitaminat c, ka shume efekt dhe me pelqen

Shto nje vleresim
3 persona po shohin produktin