Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Real Vitamin C Ampoule

Serum me Vitamin C 19%

(3 shqyrtime nga klientë)

3,400L

Original Skin Energy
Restart your Skin!

Lëkura e dëmtuar, me njolla, me pore dhe hiperpigmentim mund të rikthehet sic ishte!

Përdorimi I Vitaminës C është bërë një must tanimë për 2 arsye :
Së pari, për të rikthyer lëkurën e shëndetshme pas dëmtimeve kryesisht nga dielli.
Së dyti, për të nxitur prodhimin e kolagjenit .

Por Vitamina c nuk bën vetëm kaq!
Ajo ju ndihmon me :

• Minimizimin e poreve
• Përmirësimin e tonit të lëkurës
• Lufton hiperpigmentimin
• Zbeh njollat dhe shenjat në lëkurë
• Nxit prodhimin e kolagjenit
• Rikthen shkëlqimin dhe vitalitetin në fytyrën tuaj

Problematikat që zgjidh: Njolla Pore Rigjeneron Zbardh Formulimi: Serum Përbërësit kryesorë: Alpha Arbutin Vitamin C Formati: 30 ml, 4.5 gr SKU:8809663751449 Kategorite: Taget:
Mizon Real Vitamin C Ampoule
3400L
Cmimi(Sasia) : 3400L (1 cope)

Po cfarë e bën të vecantë Mizon Real Vitamin C?

Përmban 19% Vitamin të pastër C dhe 0 % ujë. Formulë e përqëndruar dhe teksturë e butë që absorbohet lehtësisht nga lëkura. Një formulë e studiuar për 10 vite nga shkencëtaret për të prodhuar një ampulë fantastike.

Fitues i disa cmimeve prestigjozeve:

Real Vitamin C Ampoule Two Faces Before After Image
Real Vitamin C Ampoule Face Before After Image
Real Vitamin C Ampoule Nose Before After Image

Si përdoret ampula e Vitamin C ?

Pasi keni larë fytyrën , gjëja e parë që vendoset është Vitamin C. Aplikoni 2-3 pika dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë.

Në rast se keni lëkurë shumë të ndjeshme dhe ndjeni djegje në lëkurë bashkoheni me nje krem hidratues.

Rekomandohet të përdoret në mëngjes ( gjithmonë me spf) dhe në darkë.

TIPS:

Vitamina C është e ndjeshme ndaj dritës ose oksidohet dhe humbet efektivitetin e saj kur ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Rekomandohet në temperaturë nën 30 gradë .

Mos e bashkoni me produktet që përmbajnë retinol ( Vitamin A) dhe niaciamide.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients

Propanediol, Propylene Carbonate, Ascorbic Acid, 2,3-Butanediol, Dimethyl Isosorbide, Arbutin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Limonene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Adenosine

Format

30 ml/ 1.01 fl.oz

Formulimi

Përbërësit kryesorë

,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

3 vleresime per Mizon Real Vitamin C Ampoule

  1. Era

    Un kam 2 jave qe po e perdor dhe te them te verteten jam e surprizuar. Lekura e fytyres ka filluar te jete me e shndritshme dhe e paster. Une personalisht e aplikoj ne darke me gurin gua sha dhejam vertete shume e kenaqur. Nje must tani per rutinen time.

  2. Anxhela

    Ky serumi eshte nje nga me te miret qe kam provuar, pash nje ndryshim ne lekuren time qe ne ditet e para te perdorimit.

  3. Eva

    Me e mira qe kam provuar nga vitaminat c, ka shume efekt dhe me pelqen

Shto nje vleresim
5 persona po shohin produktin