Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
-19%
Mizon

Mizon Hydrating Deep Cleansing Oil

Larës vajor hidratues

Çmimi origjinal qe: 2,700L.Çmimi i tanishëm është: 2,190L.

Magjia e larësit me acid hyaluronic vazhdon, Tashmë larësi vajor (hapi i parë i pastrimit me double cleansers).

Vaj natyral për pastrim të thellë që përmban acid hialuronik dhe vajra natyral.
Ushqen lëkurën, largon papastërtitë dhe grimin pa lënë pas asnjë mbetje vaji ose ndjesi yndyre në lëkurë.

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë Mikse Lëkurë Normale Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Hidraton Pastron në thellësi Formulimi: Teksture vajore Përbërësit kryesorë: Ekstrakte bimore Hyaluronic Acid Formati: 150 ml Kategorite:
Mizon Hydrating Deep Cleansing Oil
2190L
Cmimi(Sasia) : 2190L (1 cope)

Vaji për pastrim të thellë hidratues Mizon jo vetëm që pastron në mënyrë perfekte lëkurën nga çdo papastërti dhe grim, duke përfshirë produktet rezistente nga uji (waterproof), por gjithashtu kujdeset për të, duke e hidratuar dhe zbutur lëkurën në mënyrë efektive. Produkti përmban një përqendrim të lartë të acidit hialuronik, si dhe 9 vajra organikë të vlefshëm që ushqejnë lëkurën.

Përbërës aktivë
Acidi hialuronik – siguron hidratim afatgjatë dhe me intensitet të lartë të lëkurës, mbron nga dehidratimi dhe formimi i rrudhave të parakohshme, stimulon rinovimin e qelizave, shëron plagët dhe çarjet.

Vaj makadamia – zbut dhe ushqen intensivisht, përthithet menjëherë. Promovon restaurimin e lëkurës, është një antioksidant. I domosdoshëm për lëkurë të thatë, të dehidratuar dhe të pjekur. Trajton irritimin, lehtëson inflamacionin.

Vaji i arganit – ushqen dhe hidraton intensivisht, parandalon humbjen e parakohshme të lagështisë, ka një efekt anti-inflamator dhe rigjenerues.

Vaji i ullirit – përveç ushqimit intensiv dhe zbutjes së lëkurës, veprimi i vajit synon rigjenerimin e qelizave, rikthimin e integritetit të indeve të lëkurës, zbutjen e rrudhave dhe parandalimin e shfaqjes së tyre, stimulon metabolizmin qelizor. Vaji i ullirit gjithashtu ka veti të fuqishme antioksiduese.

Si të përdoret
Aplikoni një sasi të moderuar në fytyrën e thatë me majat e gishtave dhe masazhojeni butësisht. Shtoni ujë ndërsa vazhdoni të masazhoni për të shkrirë përbërjen dhe papastërtitë. Shplaheni fytyrën me ujë të ngrohtë në fund.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients

Cetyl Ethylhexanoate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Hydrolyzed Collagen, Melia Azadirachta Bark Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Corallina Officinalis Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Snail Secretion Filtrate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate

Format

150 ml

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Hydrating Deep Cleansing Oil”
2 persona po shohin produktin