Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
-27%
Village 11 Factory

Village 11 Factory Miracle Youth Retinol Serum

Serum me retinol për fillestarë

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,190L.

Serum premium që përmban 0,1% Retinol për të stimuluar gjenerimin e ri të qelizave, duke zvogëluar pamjen e linjave të holla dhe shenjat e plakjes, ndërsa 2% Niacinamide ndihmon për të ndriçuar tonin e lëkurës, për një lëkurë më të fortë, me shkëlqim dhe rinore.

– Përqëndrim i vogel (fillestar) i retinolit
– Përmirëson teksturën e lëkurës
– Rivitalizon dhe tonifikon lëkurën
– Rrit elasticitetin e lëkurës

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Problematikat që zgjidh: Rigjeneron Rrudha Tonifikon Formulimi: Serum Përbërësit kryesorë: Niacinamide Retinol Formati: 50 ml Kategorite:
Village 11 Factory Miracle Youth Retinol Serum
2190L
Cmimi(Sasia) : 2190L (1 cope)

Benefitet:

– Riktheni elasticitetin e lëkurës suaj!
0.1% e Retinol ndihmon në përmirësimin e qëndrueshmërisë së lëkurës duke stimuluar rritjen e qelizave, duke e mbushur lëkurën dhe duke dhënë një pamje rinore dhe vitale të lëkurës.

– 81% Përbërës Natyral me formulim Vegan
Pa përbërës me origjinë shtazore, formulim i butë për t’u kujdesur për çdo lloj lëkure dhe 11% e kompleksit ekskluziv të Village për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të ekuilibruar për një kohë të gjatë.

– Serum premium për përdoruesit fillestarë të Retinol!
Formulim i butë i krijuar posaçërisht për ata që po fillojnë udhëtimin e tyre me Retinol, ky serum do ta mbajë lëkurën tuaj të hidratuar duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin tuaj.

Si ta përdorni:

Pas aplikimit të tonerit gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës, aplikoni një sasi të produktit me madhësi bizele në fytyrën tuaj. Përhapeni produktin në mënyrë të barabartë duke masazhuar butësisht derisa të përthithet plotësisht.

MASAT E RËNDËSISHME PËR PËRDORIMIN E PRODUKTEVE TË RETINOLIT

1. Ky produkt është formuluar për përdoruesit fillestarë të retinolit; megjithatë, rekomandohet të filloni të përdorni produktin 2-3 herë në javë për t’i dhënë kohë lëkurës që të përshtatet me retinolin. Para se të filloni përdorimin e tij, sigurohuni që të kryeni një test patch për të kontrolluar reagimin e lëkurës në brendësi të krahut tuaj ose zona të tjera të ndjeshme të lëkurës
2. Kur filloni të përdorni këtë produkt, mund të ketë një irritim normal të butë, si tharje, skuqje ose lëkurë. Megjithatë, nëse simptomat rriten ose bëhen të rënda, ju rekomandojmë të zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose të ndaloni menjëherë përdorimin e tij dhe të konsultoheni me një mjek.
3. Përdorimi i retinolit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve të diellit, ndaj është i domosdoshëm përdorimi i kremrave kundër diellit me mbrojtje të lartë UV gjatë ditës. Sigurohuni që të përdorni produkte retinol vetëm gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës.
4. Gjatë përdorimit të këtij produkti, shmangni përdorimin e përbërësve eksfolues ose të fortë si AHA në të njëjtën rutinë për kujdesin e lëkurës.
5. Nuk rekomandohet përdorimi i produkteve të retinolit gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Para se ta përdorni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Brand

Formati

50 ml

Përbërësit

Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dipropylene Glycol, Betaine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Cetearyl Olivate, Caprylyl Glycol, Sorbitan Olivate, Retinol(0.1%), 1,2-Hexanediol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Laminaria Japonica Extract, GlycyrrhizaUralensis (Licorice) Root Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, PVM/MA Copolymer, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Village 11 Factory Miracle Youth Retinol Serum”
3 persona po shohin produktin