Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
Mizon

Mizon S-Venom Wrinkle Tox Cream

Krem për rrudhat

3,400L

Sfidoni gravitetin me këtë krem antirrudhë, të formuluar me 4% syn-ake, që relakson muskujt e fytyrës dhe e lë lëkurën elastike dhe më rinore, ndërsa gjalpi shea ofron shumë lagështi.

Me pak fjalë:
Mbush lëkurën, përmirëson ndjeshëm rrudhat dhe ju dhuron lëkurë si të bebit.

Formuluar pa parabene.

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Problematikat që zgjidh: Rigjeneron Rrudha Formulimi: Krem Përbërësit kryesorë: Copper Tripeptide Ekstrakte bimore Shea butter Formati: 50 ml Kategorite:
Mizon S-Venom Wrinkle Tox Cream
3400L
Cmimi(Sasia) : 3400L (1 cope)

Çfarë është syn-ake?

Syn-ake është një komponent anti-plakje aktiv sipërfaqësor i zhvilluar nga një kompani suedeze Pentapharm Ltd, i tregtuar si një alternativë ndaj procedurave invazive kundër plakjes. Është një ekuivalent sintetik me helmin e gjarprit, i cili imiton efektet e një peptidi Walgerin 1 nga helmi i Temple Viper. Syn-ake mund të përdoret veçmas si serum ose të shtohet në kremra dhe produkte të tjera për kujdesin e lëkurës.

Përveç syn-ake, kremi përmban adenozinë (parandalon formimin e rrudhave të reja dhe përmirëson pamjen e asaj ekzistuese, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës), gjalpë shea (ushqyese), vaj ulliri (ushqyes), acid hialuronik (hidratues, i sigurt në verë), allantoine (një nga përbërësit më të njohur në kujdesin e lëkurës që përmirëson shfaqjen e shenjave të akneve dhe pigmentimit), vitaminat E dhe B5.

Si ta përdorni:

Pasi keni larë fytyrën, vendosni kremin dhe masazhoheni lehtë derisa të përthithet plotësisht.

 

Brand

Color

Formati

50 ml

Përbërës

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Cyclohexasiloxane, Sorbitan Olivate, PEG-100 Stearate, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Fragrance, Disodium EDTA, Sodium Ascorbyl Phosphate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Sodium Hyaluronate, Beta Glucan, Phenoxyethanol, Tocopherol, Copper Tripeptide-1, TBHQ, Palmitoyl Tripeptide-5

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon S-Venom Wrinkle Tox Cream”
2 persona po shohin produktin