Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
-21%
Mizon

Mizon Placenta Ampoule Cream

Krem antirrudhë

(1 shqyrtim nga klient)

Çmimi origjinal qe: 2,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,890L.

Trajto lëkurën me formulim dhe teksturë të avancuar!

Ampulë në trajtë kremi, që ju ndihmon me problemet rrënjësore të lëkurës tuaj.
Forcon lëkurën!

Krem me përqëndrim të lartë placente.

Forcon dhe i jep jetë lëkurës “së shurdhët” dhe të dëmtuar!

• Zbardh dhe përmirëson rrudhat
• Përmban 1.500 mg ekstrakt placente
• Formulë e sigurt dhe e testuar
• Eleminon rrudhat e lehta
• Rigjeneron lëkurën
• Ushqen lëkurën me aminoacide dhe minerale

Fun Fact:  Disa vajza këtë krem e kanë përdorur për strijat, dhe kanë vënë re përmirësim në lëkurën e tyre.

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë Mikse Lëkurë Normale Problematikat që zgjidh: Forcon barrieren Rigjeneron Rrudha Tonifikon Zbut Formulimi: Krem Përbërësit kryesorë: Ekstrakte bimore Placente e hidrolizuar Formati: 50 ml Kategorite:
Mizon Placenta Ampoule Cream
1890L
Cmimi(Sasia) : 1890L (1 cope)

Le të flasim pak për placenten: Placenta është një organ I përkohshëm që zhvillohet në trupin e gjitarëve femra, gjatë shtatëzanisë.

Ajo përmban lëng të pasur me proteina, minerale , aminoacide dhe shumë përbërës të tjerë sa për të krijuar një qënie njerëzore. Imagjinoni pak sa benefite ka në lëkurë!

Kohët e fundit industria e skincare ka nisur të prodhojë serume dhe kremra me përmbajtje placente për vetë benefitet që sjell kjo e fundit ; antirrudhe , forcon lëkurën, riparon dëmtimet e lëkurës etj.

Placenta kalon një process tejet rigoroz të përpunimit. Në fund ajo cka merret janë disa aminoacide të përpunuara nga laboratori dhe të formësuara në serume ose kremra.

placenta ampoule cream product with benefits explained in text
Placenta Ampoule Cream Product Image

Formulë e përqëndruar e përbërësve të placentës– të cilat forcojnë lëkurën , ndihmojnë në rinovimin e lëkurës dhe e mbrojnë atë nga faktorët e jashtëm dhe thatësia e lëkurës. Është një krem me dy funksione: zbardh lëkurën dhe kujdeset për rrudhat.

Placenta përmban minerale të pasura dhe aminoacide, që ushqejnë lëkurën dhe e bëjnë atë më të shëndetshme. Gjithashtu ekstrakti I mjedrës (raspberry) mbron lëkurën nga prodhimi i tepërt i oksideve (oxides).

Zbardhja dhe përkujdesi I rrudhave janë të verifikuara. Kremi e bën lëkurën tuaj të shndritshme dhe eleminon rrudhat e lehta.

Formulimi është I testuar klinikishtdhe I aprovuar si një produkt I sigurt. Pa aroma dhe pa element që dëmtojnë ose irritojnë lëkurën.

Placenta Ampoule Cream Aminoacids Image
Placenta Ampoule Cream Niacinamide Image
Placenta Ampoule Cream Adenosine Image
Placenta Ampoule Cream Betaglucan Image
Placenta Ampoule Cream Lavsnder Oil Image
PËRBËRJA E PLACENTËS
Tyrosine 1.0 Lencine 19.8
Alanine 4.8 Glycine 2.3
Acid 3.4 Serine 3.4
Threonine 2.7 AsparticAcid 49.0
Collagen 100 si ta perdorni Image

Lahet fytyra, përdoren toner/esencat/vitamina c (produktet që përdorni në rutinën tuaj).

Merret një sasi e konsiderueshme e kremit dhe vendoset në lëkurë . Shpërndaheni njëtrajtësisht . Sugjerohet gjithnjë metoda e tapping, duke goditur lehtësisht lëkurën me majat e gishtave.

Mund të përdoret në mëngjes dhe/ose në darkë dhe sugjerohet të aplikohet në zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredientet

Water,Neopentyl Glycol Diheptanoate,Methylpropanediol,Hydrogenated Olive Oil Lauryl Esters,Glycerin,Niacinamide,HydrogenatedPoly(C6-14 Olefin),Cetearyl Alcohol,1,2-Hexanediol,Dimethicone,Glyceryl Stearate,PEG-100 Stearate,Cyclopentasiloxane,PalmiticAcid,Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Butylene Glycol,Stearic Acid,Hydrolyzed PlacentalExtract,Cyclohexasiloxane,Cetearyl Glucoside,Trehalose,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Ethylhexylglycerin,Adenosine,DisodiumEDTA,Allantoin,Betula Alba Juice,Rosa Damascena Flower Water,Sodium Hyaluronate,Portulaca OleraceaExtract,Glucose,Alcohol,Fructooligosaccharides,Saccharide Hydrolysate,Pullulan,Propanediol,Gentiana Lutea Root Extract,AchilleaMillefolium Extract,Artemisia Absinthium Extract,Arnica Montana Flower Extract,Centella Asiatica Extract,Houttuynia CordataExtract,Salvia Hispanica Seed Extract,Propylene Glycol,Beta-Glucan,Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract,Rubus Idaeus(Raspberry) Fruit Extract,Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract,Cornus Officinalis Fruit Extract,Punica Granatum FruitExtract,Potassium Sorbate,Hydrolyzed Collagen

1 vleresim per Mizon Placenta Ampoule Cream

  1. Maja

    shume hidratuese, me pelqeu goxha.

Shto nje vleresim
4 persona po shohin produktin