Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
-28%
Mizon

Mizon Orga Real Barrier Cream

Krem hidratues vegan

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,790L.

100 % Organic – COSMOS Organic Certified

Barriera e lëkurës dëmtohet shpesh herë nga faktorë të jashtëm atmosferik (i ftohti, i nxehti etj) si dhe nga një rutinë jo e përshtatshme kujdesi për lëkurën.

Orga Real Barrier Cream

• Rigjeneron lëkurën
• Zbut dhe hidraton në thellësi
• Zbardh dhe i jep elasticitet

• Ska më krruarje dhe skuqje

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë Mikse Lëkurë Normale Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Forcon barrieren Hidraton Qetëson Rigjeneron Zbut Formulimi: Krem Përbërësit kryesorë: Ekstrakte bimore Hyaluronic Acid Formati: 100 ml Kategorite:
Mizon Orga Real Barrier Cream
1790L
Cmimi(Sasia) : 1790L (1 cope)
Orga Real Barrier Cream Green Tea Image

ORGANIC GREEN TEA
Caji jeshil organik ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës. Kontrollon prodhimin e yndyrës dhe ka efekt zbardhues.

Orga Real Barrier Cream Shea Butter Image

ORGANIC SHEA BUTTER
Gjalpi shea organik siguron mbrojtje nga rrezet UV (jo aq sa për të zëvëndësuar kremin e diellit). Rigjeneron lëkurën e dëmtuar dhe të irrituar.

Orga Real Barrier Cream Baobab Image

ORGANIC BAOBAB OIL
Vaji i pemës së Baobab në Afrikë, është i pasur me shumë aminoacide. Ndihmon në rritjen e elasticitetit, tendosjes dhe zbutjes së lëkurës.

Orga Real Barrier Cream Water Splash

ORGANIC GLYCERIN
Glicerina organike e marrë nga bimët shërben për të hidratuar thellësisht lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin dhe zbutjen e saj.

Çfarë është certifikimi COSMOS ?

COSMetics Organic and natural Standard

Themeluar nga BDIH-Gjermani,Cosmebio-Francë, Ecocert-Francë, ICEA-Itali dhe Soil Associations- Britani.
Standarti COSMOS është vula që garanton konsumatorin që produkti është organik dhe natyral.

Kriteret kyçe të certifikimit COSMOS

• 95% ose më shumë të përbërësve bazë duhet të jenë natyral.
• 20% ose më shumë e të gjithë përbërësve duhet të jenë organik.
• Përbërësit organik duhet të vijnë nga një tokë e pastër nga kimikatet/pesticidet ose përbërës të tjerë kimik për minimalisht 3 vite.
• I gjithë procesi rivlerësohet dhe kontrollohen përbërësit cdo vit

Orga Real Barrier Cream Certification Of Compliance
Përbërës

Water, Butyrosperum Parkii (Shea) Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Camellia Sinensis Leaf, Arachidyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Beheny Alcohol, Cetyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Polyglutamic Acid, Artemisa Annua Extract, Azadirachta Indica Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Adansonia Digitata Seed Oil, Cannabis Sativa Seed Oil, Citric Acid, Glucose, Rosmarinus Officinalis (Rosemary)Leaf Extract.

Color

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Orga Real Barrier Cream”
2 persona po shohin produktin