Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Hyalugen Le Lift Serum

Serum antirrudhë

2,590L

Serumi Hyalugen Le Lift është një serum i koncentruar dhe i fuqishëm që kombinon disa përbërës kundër plakjes dhe përmirësimit të lëkurës, si adenozina, niacinamidi, betaglukani dhe përzierja unike e hialuronit dhe kolagjenit. Pigmentimi i lehtë dhe njollat e lehta në tonin e lëkurës do të zbardhen dhe do të unifikohen falë niacinamid-it , i cili në të njëjtën kohë siguron ruajtjen e një ekuilibri optimal lagështi-yndyrë. Adenozina dhe kolagjeni përmirësojnë elasticitetin e lëkurës dhe krijojnë një sipërfaqe të lëmuar të lëkurës, ndërsa Beta-Glucan stimulon sintezën e EGF (faktori i rritjes epidermale), mbështet riparimin e qelizave dhe nxit sintezën e kolagjenit.

Mizon Hyalugen Le Lift Serum
2590L
Cmimi(Sasia) : 2590L (1 cope)

Shtoni shkëlqimin dhe tonifikimin  e lëkurës me një përzierje unike të acidit hialuronik dhe kolagjenit me peshë të ulët molekulare në serinë inovatore të Mizon Hyalugen. Formula e avancuar kundër plakjes së Hyalugen do të hidraton thellësisht dhe do të mbështesë sintezën e kolagjenit të lëkurës për të krijuar lëkurë rinore, të fortë dhe të hidratuar mirë. Linja është e përshtatshme për ju që dëshironi të parandaloni linjat dhe rrudhat, por është gjithashtu një zgjedhje e mirë nëse dëshironi t’i jepni pak shkëlqim dhe vitalitet lëkurës së lodhur dhe pa jetë.

Ky serum hidratues dhe që rrit elasticitetin është testuar klinikisht me rezultatet e mëposhtme pas 4 javësh:

Përmirësimi i elasticitetit të lëkurës me +115.21%
Përmirësimi i matricës/densitetit të qelizave të lëkurës me +111,88%
Shkëlqim i rritur prej +105.38%
Niveli i rritur i lagështisë prej +195,29%

Pa parabene, silikon, sulfate, alkool, vajra mineral dhe aroma artificiale të shtuara

Brand

Color

Përbërësit

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglycerin-3 , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Adenosine, Polyquaternium-51, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Tocopherol

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Hyalugen Le Lift Serum”
3 persona po shohin produktin