Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Hyaluronic Acid 100

Serum hidratues

(1 shqyrtim nga klient)

2,200L

Original Skin Energy
Plump it up!

• Hidratim i menjëhershëm
• 50 % Acid Hyaluronic
• Hidraton, zbut dhe mbron lëkurën
• Për të gjitha llojet e lëkurës
• Must për personat me lëkurë të thatë

 Discover the moisture tank Hyaluronic Acid 100!

Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Problematikat që zgjidh: Hidraton Rigjeneron Zbut Formulimi: Serum Përbërësit kryesorë: Ekstrakte bimore Hyaluronic Acid Formati: 30 ml Kategorite:
Mizon Hyaluronic Acid 100
2200L
Cmimi(Sasia) : 2200L (1 cope)

Acidi hialuronik, i izoluar në vitin 1950 në laboratorin e Karl Meyer, është bërë një nga komponentët më të njohur të kozmetikës vetëm në vitet e fundit.

Nga eksperimentet, u tregua se ndër të tjera, falë saj, lëkura e një trupi të ri ka butësi dhe elasticitet dhe nëse krahasojmë lëkurën e një foshnjeje dhe një personi të moshuar, përqendrimi i acidit hialuronik ulet 20 herë me kalimin e moshës. Është logjike të supozohet se nëse rimbushni rezervat e “serumit të rinisë” të humbur, atëherë mund të shtyni plakjen e lëkurës.

Përdorimi i rregullt i serumit hialuronik rrit elasticitetin e lëkurës, nga e cila rrudhat e vogla dhe të mesme zhduken gradualisht, dhe të rejat nuk do të shfaqen për një kohë shumë të gjatë. Aftësia e lëkurës për të mbajtur ujin rritet dhe çdo larje dhe përdorim i një hidratuesi do të rinovojë rininë tuaj.

FORMULË E PËRQËNDRUAR

Hyaluronic Acid 100 Tekstura Image

HIDRATUES
Formula e përqëndruar e acidit hialuronik i jep hidratim të thellë lëkurës suaj menjëherë.

Hyaluronic Acid 100 Image

MBROJTËS
Mbron lëkurën në sajë të përbërjes së saj me peptide dhe 5 lloje të ndryshme vitaminash.

Peptide 500 Adenosine Image

LËKURË E THATË
Zbut dhe hidraton lëkurën menjëherë, Kujdeset për parandalimin e rrudhave dhe rigjeneron lëkurën.

acid hyaluronic peptide 500 teksture Image

NATYRAL
Formulë e sigurt dhe një zgjidhje natyrale që nuk shkakton irritime. I sigurt edhe për lëkurat e ndjeshme.

Hyaluronic Acid 100 Si ta perdorni Image

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.Glow naturally

Manufacturer

Color

Ingredients

Water, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerin, Hydrogenatedpolydecene, Carpryl/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, C12-C20Alkyl Glucoside, CD14-C22Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Cholesterylhydroxystearate, Cholesterol, Ceramide 3, Triethanolamine, Carbopol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Sclerotium Gum, Phenoxyethanol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Portulaca Oleracea Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Achilleamillefolium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Ethanol, Beta-glucan, Propylene Glycol, Rubusidaeus (Raspberry) Fruit Extract, Copper Tripeptide-1, Scutellariabaicalensis Root Extract, Astragalusmembranaceus Root Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Triethanolamine, 1,2-octanediol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Disodium Edta.

1 vleresim per Mizon Hyaluronic Acid 100

  1. Kristi

    Per lekuren time te thate eshte super

Shto nje vleresim
3 persona po shohin produktin