Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon BSA Blackhead Away Liquid

Toner për pikat e zeza

2,400L

Ska më pika të zeza, pore të stërmëdha dhe yndyrë!  Shndërroheni lëkurën tuaj me tonerin e #mizon.

Cfarë realisht bën?

Redukton pikat e zeza
Heq qelizat e vdekura
Heq yndyrën e tepërt
Tkurr poret
Zbut lëkurën

TE GJITHA PRODUKTET E SHITURA

Heq pikat e zeza : BSA (Betain Salicilate) dhe  acidi hialuronik ,largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza. Përbërësit e patentuar bllokojnë prodhimin e sekretimit të sebumit, si rezultat do të ndaloj prodhimin e pikave të zeza në të ardhmen.

Lëkurë e butë : Produkt i butë eksfolues për kujdesin e lëkurës. Qetëson zonat e irrituara të shkaktuara nga pikat e zeza dhe lëkura e vdekur.

PH i butë acidik : Lëngu me pH me aciditet të lehtë që përmban alantoinë dhe panthenol ofron kujdes të butë e hidratues për eksfolimin. PH i ulët që është i butë për kujdesin e poreve të lëkurës, i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Tekstura : Strukturë transparente jo ngjitëse. Teksturë me esencë ujore që jep një ndjesi freskie në lëkurën tuaj.

Për lëkurë të ndjeshme : Testuar klinikisht për të qenë i sigurt për lëkurën e ndjeshme, pa 12 përbërës të dëmshëm.

Sugjerohet të përdoret 1-2 herë në javë.

*Me kalimin e kohës toneri në temperaturë dhome mund të ndryshoj ngjyrë, por jini të qetë dhe të sigurt që funksionaliteti është i njejtë.

before after bsa blackhead product

Përdorimi:

• Tundeni shishen dhe aplikojeni në fytyrë, në zonat problematike. Prisni sa ta përthith lëkura dhe fshijeni me pecete pambuku.

ose ….

• Merrni nje pecete pambuku dhe hidhni locionin në pecetë. Mbajeni në zonat problematike për 5-10 min.

Color

Përbërës

Salix Alba (Willow) Bark Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine Salicylate, Arginine, Panthenol, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Allantoin, Niacinamide, Water, Sodium Hyaluronate, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract,

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon BSA Blackhead Away Liquid”
2 persona po shohin produktin