Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Mizon

Mizon Joyful Time Mask Jeju [Fig]

Maske hidratuese

250L

Kjo maskë është krijuar për të siguruar hidratim të thellë dhe një koktej me lëndë ushqyese thelbësore për lëkurën.

Mizon Joyful Time Mask Jeju [Fig]
250L
Cmimi(Sasia) : 250L (1 cope)

Përbërësit kryesorë aktivë:

Ekstraktet e bimëve dhe frutave: duke përfshirë Taraxacum Officinale (luleradhiqe), Chaenomeles Sinensis, Citrus Unshiu, Opuntia Ficus-Indica dhe Ficus Carica (fig). Ato përmbajnë antioksidantë, vitamina dhe lëndë ushqyese që mund të ushqejnë dhe rigjallërojnë lëkurën, duke siguruar mbrojtje kundër radikaleve të lira dhe duke stimuluar potencialisht rigjenerimin e qelizave.
Tokoferol (vitaminë E): Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër dëmtimit të radikaleve të lira dhe mund të mbështesë rigjenerimin e qelizave.
Allantoin: Ky përbërës ka veti qetësuese dhe hidratuese, duke ndihmuar në zbutjen e lëkurës dhe reduktimin e acarimit.
Kujt i përshtatet:

Lëkura e thatë: Formula e pasur me glicerinë dhe agjentë të tjerë hidratues ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të lagështisë, duke e bërë atë të dobishme për lëkurën e thatë që ka nevojë për hidratim shtesë.
Lëkura e lodhur dhe pa jetë: Ekstraktet e bimëve dhe frutave, të cilat përmbajnë antioksidantë dhe vitamina, mund të ndihmojnë në rigjallërimin e lëkurës së lodhur ose të shurdhër, duke i dhënë asaj një pamje më të ndritshme dhe më të shëndetshme.
Lëkura normale ose e kombinuar: Mund të jetë e dobishme për njerëzit me lëkurë normale ose të kombinuar, duke siguruar hidratim pa e rënduar ose duke lënë një ndjenjë yndyre në lëkurë.
Si të përdorni:

Hapni paketimin, vendosni maskën në fytyrë. Lëreni maskën për 10-20 minuta. Hiqeni me kujdes dhe masazhoni butësisht serumin e mbetur në lëkurë.

Brand

Color

Tipi i lëkurës

, , , ,

Përbërës:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Arginine , Allantoin, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer , PVM/MA Copolymer, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Opuntia Ficus-Indica Flower Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Aloe Ferox Leaf Extract, Tocopherol

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Mizon Joyful Time Mask Jeju [Fig]”
5 persona po shohin produktin