Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
Floket Body Lotion Duart dhe Kembet Gift Set Lares Toner/Essence Eksfoliant Serume Syte Hidratues SPF Maska Trajtime Shampo Kozmetike
-24%
Mizon

MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM

Krem atirrudhe

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,890L.

Versioni  më i plotë i All in One Snail Repair Cream , ky krem është i mbushur me filtrat kërmilli dhe Wild Yam Extract (Phyto Mucin) për të zbutur, ndriçuar lëkurën dhe luftuar rrudhat.

• Përthithet menjëherë dhe balancon lagështinë
• Redukton linjat e holla dhe rrudhat
• Përmirëson strukturën e lëkurës
• Ndihmon në balncimin e tonit të lëkurës
• Zbeh shenjat, aknet dhe njollat në fytyrë

MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM
1890L
Cmimi(Sasia) : 1890L (1 cope)

Cfarë është Wild Yam Extract (Phyto Mucin)?

Wild Yam Extractnuk është në fakt nuk është e re në industrinë e kujdesit të lëkurës! Për vite, profesionistët, kimistët kozmetikë dhe dermatologët kanë përfshirë fito mucinën (Phyto Mucin) me bazë bimore në kujdesin kundër plakjes së lëkurës, sepse ekstrakti përmban një përbërës unik të quajtur diosgenin.

Sipas Hindawi, një revistë shkencore, diosgenina ndihmon në vonimin e lëkurës nga plakja kronologjike dhe kontribuon në kthimin e dëmtimit të lëkurës . Disa studime kanë treguar gjithashtu se përmbajtja e diosgeninës nga Wild Yam Extract mund të veprojë gjithashtu si një frenues efektiv i hiperpigmentimit, duke e bërë atë një përbërës të përshtatshëm për njerëzit që përpiqen të zbehin shenjat e akneve ose zbardhjen e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

Filtrati i sekretimit të kërmillit
Rigjenerues, qetësues, zbutës dhe hidratues
Yam Root Extract
Antirrudhë, qetësuese, hidratuese dhe kundër hiperpigmentimit
Adenozina
Përmirësim i dukshëm i rrudhave
Niacinamide
Barazon tonin e lëkurës, ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit/njollave të errëta, ndriçon lëkurën.

Brand

Color

Përbërësit:

Water, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Snail Secretion Filtrate (39,000ppm), Propanediol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Distearate, Butylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Stearate, Palmitic Acid, Polyisobutene, Dioscorea Japonica Root Extract, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Sucrose, Disodium EDTA, Beta-Glucan, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Hydrolyzed Corn Starch, Sodium Chondroitin Sulfate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Portulaca Oleracea Extract

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM”
2 persona po shohin produktin