Transporti në Tiranë: 100 lekë, Rrethet: 200 lekë. Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas. Shiko produktet!
Logohu për lehtësi në blerje
Nuk keni llogari? Krijo llogarine
-23%
Mizon

Mizon Apple Smoothie Peeling Gel

Peeling i butë fizik

(1 shqyrtim nga klient)

Çmimi origjinal qe: 1,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,390L.

• Për një lëkurë të butë, me shkëlqim dhe të tendosur si lëkura e mollës

Ky është slogani që e ndjek këtë produkt sepse është pikërisht ky rezultati që do të merrni sapo ta provoni.

Aplikoheni lehtë në lëkurë dhe shihni ndryshimin e menjëhershëm.

• Eleminon qelizat e vdekura të lëkurës.
• Heq keratinën e tepërt në lëkurë
• Zbut lëkurën dhe zbeh shenjat.
• E tendos dhe i jep elasticitet.
• I jep shkëlqim
• Mund ta përdorni edhe në zonat ku keni probleme me rritjen e qimeve nën lëkurë.
• I sigurt të përdoret gjatë shtatëzanisë dhe periudhës së gjidhënies.

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Eksfolion Pore Yndyra e tepert Formulimi: Xhel Përbërësit kryesorë: AHA Hyaluronic Acid Formati: 120 ml Kategorite:
Mizon Apple Smoothie Peeling Gel
1390L
Cmimi(Sasia) : 1390L (1 cope)

Ky xhel eksfolues super i butë e pastron lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë pa kimikate të ashpra ose që irritojnë lëkurën.

Gjatë aplikimit, geli depërton thellë në lëkurë, duke pastruar poret në thellësi, larguar sebumin e tepërt dhe qelizat e vdekura nga lëkura. Pa shkaktuar irritime dhe tharje të lëkurës.

Perfekt për tu përdorur edhe në zonat ku keni probleme me qimet nën lëkurë, ose zonën e bikinit/ sqetullave. Largon lëkurën e errët , të dëmtuar dhe përmirëson shenjat që mund të keni nga aknet. Mund ta përdorni në pjesën e supeve për të larguar lëkurën e nxirë nga recipetat ose shenjat nga aknet.

Personalisht e përdor edhe tek duart, që të jetë lëkura më e butë dhe e lëmuar.

Lëkurë e shëndetshme dhe plot jetë që në aplikimin e parë.

FORMULË E PËRQËNDRUAR

AHA & BHA Daily Clean Toner Glycolic Acid Image

GLYCOLIC ACID
Është AHA me përfitimet më të mëdha të lëkurës. Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën e re, më të freskët dhe më të lëmuar.

Apple Image

MOLLA
Është e pasur me proteina, sheqerna, vitamina dhe kripëra. Ekstrakte (kryesisht ato të marra nga molla ) të cilat i japin veti hidratuese dhe zbutëse.

Apple Smoothie Peeling Gel Sodium Hyaluronate Images

SODIUM HYALURONATE
Sa i përket kujdesit të lëkurës, hialuronati i natriumit dhe acidi hialuronik janë pothuajse të njëjtë dhe të dy emrat përdoren në mënyrë të ndërsjellë.

Apple Smoothie Peeling Gel Sugarcane Image

KALLAMI I SHEQERIT
Është një përbërës i dobishëm hidratues që përdoret kryesisht si një hidratant. Ndihmon lëkurën të tërheqë ujin dhe më pas ta mbajë atë.

Apple Smoothie Peeling Gel Steps Results Image

Merrni pak nga geli dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë. Duke shmangur zonën rreth syve dhe gojës.

Mbajeni në lëkurë 1 min dhe më pas masazhoheni lehtësisht fytyrën në trajtë rrethore.

Pasi e keni pastruar tërësisht lëkurën nëpërmjet masazhit, laheni fytyrën me ujë të vakët.

Rezultati: Lëkurë e pastër dhe e lëmuar si e bebes. Gati për të aplikuar serumin tuaj të preferuar!

Brand

Manufacturer

Color

,

Ingredients

Water, Cellulose, Pyrus Malus (Apple)Fruit Extract (1,000ppm), Butylene Glycol, Diproprylene Glycol, Propylene Glycol, Hydroxy acetophenone, Polysorbate 20, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Fragrance.

1 vleresim per Mizon Apple Smoothie Peeling Gel

  1. Mia

    Provova dje peeling dhe me pelqeu shume. Me hoqi edhe disa pika te zeza qe kisha ne hunde, ta dija e kisha marre me pare 😀

Shto nje vleresim
3 persona po shohin produktin